Drugi najgori poraz mlade reprezentacije

Težak poraz mladih Vatrenih od Portugala

Dvoboj u Faru počeo je izuzetno loše po mlade hrvatske nogometaše koji su već nakon 11 odigranih minuta bili u minusu od dva pogotka
Velika Gorica:  Mladi vatreni slavili protiv Bjelorusije Goran Stanzl/PIXSELL

U21 reprezentacija Hrvatske na gostovanju u Faru, doživjela je težak 5:1 poraz od vršnjaka Portugala. Utakmica je riješena nakon prvih 45 minuta kada je Portugal stvorio prednost od 4-1.

Dva gola je dao Pedro Santos u 11. i 22. minuti, a po jedan Fabio Silva u drugoj te Paulo Bernardo u 25. minuti. Jedini pogodak za Hrvatsku postigao je Marin Ljubičić u 15. minuti iz jedanaesterca.

Prvi je ovo poraz Hrvatske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo te sada izabranici Dragana Skočića drže treće mjesto s 13 bodova. Ispred je Grčka koja ima 14 bodova, ali i dvije odigrane utakmice više, dok prvi Portugal uz utakmicu više ima i pet bodova ispred Hrvatske.

U idućem susretu Hrvatska će 5. rujna biti domaćin Farskim otocima.