Taekwondoašica Matea Kolovrat zlatna na Olimpijskim igrama gluhih u Brazilu

279776473_4870799253046918_4135602019570867743_n

Hrvatska taekwondoašica Matea Kolovrat osvojila je zlatnu medalju u kategoriji preko 67 kilograma na Olimpijskim igrama gluhih u Caixas do Sulu u Brazilu.

Kolovrat je ovim zlatom ujedinila naslove svjetske prvakinje, europske prvakinje i olimpijske pobjednice.

U prvom kolu je s 28-0 prekidom slavila protiv Iranke Maryam Rahimi, u drugom je bila bolja od Lee Dasom iz Koreje, također s 28-0 dok je u finalu protiv Turkinje Seker Selver slavila s 30-5. Tri nadmoćne pobjede s ukupnom bodovnom razlikom 86-5 protiv predstavnica iz velesila Irana, Koreje i Turske dovoljno govore o tome koliko je Kolovrat spremna stigla u Brazil.

Ovo je druga hrvatska medalja na ovim Igrama, nakon srebra Petre Goleš također u taekwondou. Obje naše osvajačice medalja su članice TK Marjan iz Splita.