Svladavši Varaždin, Hajduk ostao u igri za Europu

U jedinom današnjem susretu 33. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Varaždin s 1:0
Varaždin i Hajduk sastali se u 33. kolu HT Prve lige Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U jedinom današnjem susretu 33. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Varaždin s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Livaja u 89. minuti iz kaznenog udarca.

Susret u Varaždinu u kojemu su oba sastava trebala bodove, Hajduk u borbi za Europu, a Varaždin u borbi za ostanak, ponudio je igru siromašnu prilikama. Ipak, aktivniji su bili gosti koji sve do same završnice nisu znali pronaći put do mreže koju je čuvao Horkaš.
Mladi vratar Varaždina istaknuo se s nekoliko odličnih obrana, ali sve je pokvario svojom nesmotrenom reakcijom u 83. minuti. Naime, Horkaš je istrčao daleko sa svojih vrata te pokušao “boksati” jedan ubačaj koji je padao na sam rub kaznenog prostora. No, umjesto lopte Horkaš je pogodio napadača Hajduka Biuka te ga praktički nokautirao.

Uslijedio je gotovo petominutni prekid tijekom kojega se ta situacija pregledavala putem VAR-a da bi sudac Lovrić na kraju sam na monitoru pogledao što se dogodilo i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Livaja.

Peti Hajduk sada ima 51 bod, jedan manje od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti vodeći Dinamo.