Sjajni rezultati hrvatskih gimnastičara na Svjetskom kupu

Šulekić i Ude srebrni, Sambolec brončani

Dva srebra i broncu osvojili su hrvatski reprezentativci prvog finalnog dana na 15. DOBRO World Cupu u Osijeku kojeg je službeno otvorio potpredsjednik Vlade RH Ivan Anušić!
Osijek: Prvi dan finala Osijek Word Cupa, konj s hvataljkama Borna Jaksic/PIXSELL

Sara Šulekić srebrna je na dvovisinskim ručama, dok smo na postolju konja s hvataljkama imali dvojicu medaljaša – srebrnog Filipa Udea i njegovog brončanog klupskog kolegu Marka Samboleca. U preostalim hrvatskim finalima danas, Tijana Korent zauzela je peto mjesto na preskoku, Aurel Benović bio je sedmi na tlu, baš kao i Sofia Mešter na dvovisinskim ručama.

Prije deset godina Filip Ude osvojio je zlato u Osijeku i silno je želio ponovno zasjati u Gradskom vrtu, a onda su mu se danas sve želje ostvarile.

-Moja kćerkica Eva je bila u publici, jako sam ponosan što je vidjela tatu na postolju. Bila je još jednom u Osijeku, ali kao beba. Sada je to mogla doživjeti onako kako sam uvijek sanjao- ponosno će 37-godišnji Čakovčanin Filip Ude nakon što je u svom 68. finalu u karijeri osvojio 18. medalju i to zahvaljujući ocjeni 14.300 (start 5.9).

Bolji od Udea danas je bio tek Kazahstanac Ilyas Azizov koji je slavio s 14.600 (5.9).

-Super zadovoljan! Nisam se ustrtario. Nisam podlegao pritisku, jer kad sam vidio ocjene, znao sam da i sa slabijom vježbom mogu do postolja, ali rekao sam da u finalu idem vježbu s elementom Busnari makar ga tri puta pao. Uspio sam sve to izdržati i napraviti vježbu. Nisam Busnarija natjecao čak dvije godine, treniram ga i nedavno razgovaram s trenerom i kaže ‘zašto ga treniraš ako ga nećeš natjecati’. A on mi treba za Europsko prvenstvo koje nas u Italiji čeka za dva tjedna i morao sam ga negdje isprobati- rekao je Ude uz kojega je na postolju bio Marko Sambolec, koji je bio brončani.

-Rasplakao sam se kad sam vidio da sam na postolju. Ovo je moja prva medalja na Svjetskom kupu u karijeri, u drugom finalu i posebna je čast što se dogodilo baš u našoj zemlji- rekao je Sambolec.

Sara Šulekić samo je željela konačno ući u finale Osijeka, no kada je već uspjela doći do njega, pobrinula se da ostane i zapisana u povijesti DOBRO World Cupa. U svom petom finalu u karijeri došla je do druge medalje nakon što je ocijenjena s 13.466 (start 5.3). Slavila je najveća ženska zvijezda osječkog turnira, Francuskinja Melanie de Jesus dos Santos (14.533; 6.2).

-Prvo finale za mene u Osijeku i odmah medalja. Presretna sam i prezadovoljna što sam se uspjela smiriti pred ovom savršenom publikom. Oni su me potaknuli da napravim svoju težu vježbu. A i ovo mi je dobra priprema za Europsko prvenstvo i Svjetski kup u Dohi, posljednji kvalifikacijski za Olimpijske igre koje još uvijek imam šansu izboriti. Nadam se da ću možda s klupskim kolegom Tinom Srbićem otići zajedno u Pariz- poželjela je Sara.

Petnaesti DOBRO World Cup sutra će zatvoriti novih pet finala. U borbi za medalje bit će Aurel Benović na preskoku, Tin Srbić na preči te Tina Zelčić na gredi.