Svjetsko ekipno prvenstvo

Stolnotenisači osigurali drugo mjesto u skupini, stolnotenisačice ostale u igri za prvo

Dok muški dio reprezentacije čeka razigravanje za plasman u osminu finala, ženski dio reprezentacija lovi plasman među 16 najboljih
Zagreb: Međunarodno stolnotenisko natjecanje, žensko finale Sanjin Strukić/PIXSELL

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija osigurala je drugo mjesto u skupini na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Busanu te će u razigravanju za plasman u osminu finala igrati protiv neke od trećeplasiranih selekcija iz drugih skupina kolo prije kraja usprkos 3-0 porazu od velikog favorita Kine, dok je hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija ostala u igri za izravni prolazak među najboljih 16 zahvaljujući 3-0 pobjedi protiv Francuske.

Očekivano, u susretu protiv najjače reprezentacije svijeta, hrvatski stolnotenisači nisu imali izgleda, izgubili su sva tri susreta i to bez osvojenog seta. U prvom dvoboju dana Fan Zhendong pobijedio je Tomislava Pucara s 3-0 (11-6, 12-10, 11-9), potom je Wang Chuqin bio bolji od Filipa Zeljka s 3-0 (11-6, 11-5, 11-6), da bi za kraj Ma Long nadigrao Franu Kojića s 3-0 (11-8, 11-4, 11-9).

Stolnotenisačice su ostale u igri za prolazak skupine, a mogle bi čak osvojiti i prvo mjesto jer su u susretu 4. kola svladale vodeću Francusku s 3-0. Prvi bod osigurala je Hana Arapović koja je s 3-0 (11-8, 11-9, 11-3) nadigrala Prithiku Pavade, potom je Lea Rakovac svladala Jiu Nan Yuan s 3-1 (11-6, 11-7, 4-11, 11-9), da bi posao dovršila Mateja Jeger 3-1 (3-11, 11-7, 11-6, 14-12) pobjedom protiv Charlotte Lutz.

Hrvatska je ovom pobjedom stigla do omjera 2-1, dok je Francuska, koja je odigrala sve svoje dvoboje u skupini, pala na 3-1. U posljednjem kolu u skupini Hrvatska će u utorak igrati protiv Egipta iznimno važan dvoboj, jer bi u slučaju pobjede osvojila prvo mjesto i prolazak u osminu finala, dok bi porazom mogla čak pasti i na četvrto mjesto te ostati i bez razigravanja za osminu finala.