Split u Novom Mestu u završnici prokockao pobjedu i siguran ostanak u ABA ligi

Split: HT Premijer liga, KK Split – KK Zabok Milan Sabic/PIXSELL

Košarkaši Splita u zaostaloj su utakmici 23. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Krke u Novom Mestu sa 77:71.

Splićani su mogli pobjedom u Novom Mestu osigurati ostanak u ABA ligi, no katastrofalnom igrom u četvrtoj četvrtini omogućili su Krki uspjeh kojim se slovenski sastav u potpunosti vratio u igru. I Split i Krka su sada na omjeru pobjeda i poraza 8-16, isti omjer ima i Cibona, dok je Borac iz Čačka, koji trenutačno drži poziciju koja vodi u kvalifikacije za ostanak na 7-17.

Split je odlično otvorio utakmicu, u prvoj četvrtini vodio i s osam koševa razlike, a početkom druge i s maksimalnih devet, samo da bi stao i dopustio domaćima da velikom serijom 13-3 povede. Kada je Ukić pogodio tricu za vodstvo Splita 51-50 na kraju trećeg dijela činilo se kako se hrvatski predstavnik vratio igri s početka dvoboja, no četvrta četvrtina ponudila je upravo suprotno. Nizom olako izgubljenih lopti Split je dopustio Krki veliki broj laganih koševa i bijeg na nedostižnih 65-53 pet minuta prije kraja.

Roko-Leni Ukić je s 19 koševa bio najefikasniji kod Splita, dok je Aldin Vrabac ubacio 18 poena uz osam skokova za Krku.