ŠOK NA POLJUDU: Varaždin iznenadio Hajduk

Utakmica 29. kola HT Prve lige izmedu Hajduka i Varazdina Milan Šabić/PIXSELL

U susretu 29. kola HT 1. HNL Hajduk je na Poljudu protiv Varaždina, koji se bori za opstanak, izgubio sa 2-3, s tim da su gosti na poluvremenu vodili 3-0.

U prvih 45 minuta briljirao je varaždinski napadač 23-godišnji Kolumbijac Jorge Obregon, koji je u 19. minuti poveo kontranapad i potom uposlio Domagoja Drožđeka, koji je pogodio za 1-0. Vodstvo gostiju povećao je u 24. minuti Petar Mamić, koji je sa 22 metra zatresao mrežu. Obregon je kreirao i akciju u 40. minuti, a strijelac je opet bio Drožđek.

U nastavku Hajduk se pribrao, te u 49. minuti 18-godišnji Mario Vušković lijepim udarcem smanjuje vodstvo gostiju. Hajdukov veznjak Mijo Caktaš se i u trećoj utakmici nastavka prvenstva upisao u strijelce, u 74. minuti pogodio je s 20 metara i domaćini su smanjili zaostatak na 2-3, a to je na kraju bio i konačan rezultat.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama, ali na Poljudu ih nije bilo zbog kazne Hajduku.