Slaven Belupo - Osijek 2-1

Slaven Belupo “debelo” u sudačkoj nadoknadi preokrenuo Osijek

Ovom pobjedom Slaven Belupo je preskočio Osijek na ljestvici, sada je četvrti s 40 bodova
Slaven Belupo i Osijek sastali se u 30. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Slavena Belupa u susretu 30. kola SuperSport HNL-a na svom su terenu svladali Osijek s 2-1. Osijek je poveo golom Mije Caktaša (52), da bi domaći napravili nevjerojatan preokret u sudačkoj nadoknadi, na 1-1 poravnao je veteran Ivan Krstanović (90+7-11m), da bi Marko Boras (90+9) pogodio za pobjedu.

Osijek je bio daleko bolji suparnik, tražio je pogodak za razliku od jalovih domaćina koji su odlučili čvrstom igrom u obrani pokušati osvojiti bod. Aktivna igra gostiju nagrađena je u 52. minuti kada je Lovrić izveo korner, Jugović je uspio prebaciti loptu s prve vratnice u samo središte kaznenog prostora gdje se najbolje snašao Caktaš i pogodio mrežu.

Nakon postignutog gola Osječani su imali brojne prilike za povećanje prednosti, no ni Mierez ni Lovrić niti Caktaš nisu uspjeli definitivno odlučiti utakmicu pa su domaćini ostali u igri do samoga kraja. Promašaji Osječana na naplatu su stigli u sudačkoj nadoknadi kada je debitant u njihovim redovima, 18-godišnji Mažar, koji je u igru ušao u 85. minuti, neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru pa je sudac Bebek nakon pregleda snimke pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Krstanović.

Dvije minute nakon izjednačenja domaći je sastav stigao i do pobjedničkog gola. Jambor je izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku na 10 metara od vrata bio je Boras i sjajnim trzajem glavom pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Malenice.

Ovom pobjedom Slaven Belupo je preskočio Osijek na ljestvici, sada je četvrti s 40 bodova, jednim više od svog suparnika koji je peti, a 39 bodova ima i šest Varaždin koji ima utakmicu manje. Osijek je pak nastavio niz utakmica bez pobjede u svim natjecanjima na 12, posljednji su put upisali tri boda 29. siječnja kada su u prvoj utakmici “proljetnog” nastavka svladali Goricu. Također, ovo je bila sedma utakmica Borimira Perkovića u ulozi glavnog trenera Osijeka, sada ima četiri remija i tri poraza.