Sigurna pobjeda Osijeka protiv Istre 1961

Nogometaši Osijeka osigurali su prenoćenje na vrhu ljestvice Prve HNL zahvaljujući sigurnoj 3-0 domaćoj pobjedi protiv Istre 1961 u susretu 15. kola
Osijek i Istra susreli se u 15. kolu Prve HNL Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka osigurali su prenoćenje na vrhu ljestvice Prve HNL zahvaljujući sigurnoj 3-0 domaćoj pobjedi protiv Istre 1961 u susretu 15. kola. Pogotke za Osijek postigli su Mihael Žaper, Mihret Topčagić i Ivan Fiolić.

Osijek je do pobjede protiv Istre stigao znalački koristeći pogreške obrane gostujućeg sastava. U 5. minuti Žaper je na petercu okružen dvojicom čuvara ispružio nogu i preusmjerio ubacivanje Bočkaja iza leđa nemoćnog Collaoa.

U nastavku dvoboja domaći su do drugog gola stigli kada je branič Istre Hujber pogriješio u pokušaju izbacivanja centaršuta Ndockyta pa je lopta stigla na glavu Topčagića koji je u skoku bio viši od Galilee i pogodio za 2-0.

Konačni rezultat postavio je Fiolić koji je iskoristio pogrešku vratara Istre Collaoa koji je promašio loptu prilikom istrčavanja na dugu loptu Bočkaja, pa veznjaku Osijeka nije bilo teško neometan pogoditi nebranjenu mrežu.