Šibenik u nastavku preokrenuo Istru 1961

Šibenski Funcuti odali su počast bivšem kapetanu Šibenika Draženu Goviću, koji je nedavno poginuo u prometnoj nesreći
Šibenski Funcuti odali su počast bivšem kapetanu Šibenika Draženu Goviću Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U susretu 25. kola Prve HNL Šibenik je pobijedio Istru 1961 s 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Prva je tp pobjeda Šibenika u posljednjih pet kola, dok je Istra 1961 u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Dion Drena Beljo. Mateo Lisica je ubacio s desne strane, a napadač Osijeka na posudbi u Puli glavom pospremio loptu u mrežu.

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina u 53. minuti. Marin je izašao jedan na jedan s vratarom. Zaobišao ga i pucao na prazna vrata. Međutim, istarski branič uklizao je i izbio loptu, no pokazalo se kako je lopta ipak prešla mrežu. Aktivirao se i VAR kako bi provjerio je li krilni igrač Šibenik bio u zaleđu u trenutku primanje lopte. No, sve je bilo čisto i domaćin je izjednačio.

Deset minuta kasnije Šibenik je okrenuo rezultat. Marin je ponovo bio u glavnoj ulozi. Igrač na posudbi iz Dinama ušao je kazneni prostor suparnika i povratnom loptom uposlio Ivana Delića koji je pogodio za 2-1. U posljednjim trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Beljo i Abdallahi Mahmoud nisu uspjeli svladati Lovru Rogića.

Šibenik je ovom pobjedom pobjegao Istri na četiri boda razlike. Sada je osmi s 26 bodova, dok Puljani ima 22 boda.