Šibenik nakon 10 godina svladao Rijeku

U susretu 10. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Rijeku s 2-0
U 10. kolu 1. HNL sastali se Šibenik i Rijeka Hrvoje Jelavić/PIXSELL

U susretu 10. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Rijeku s 2-0, ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon 10 godina.

Šibenik je poveo u 12. minuti lijepim pogotkom Marka Bulata na povratnu loptu Princa Ampema. Napadač iz Gane je na desnoj strani “slomio” Smolčića, te uputio povratnu loptu na koju je natrčao Bulat i precizno zabio za 1-0. Rijeka je od 40. minute igrala s igračem manje nakon što je Darko Velkovski u svega nekoliko sekundi zaradio dva žuta kartona. Prvog zbog prekršaja, a drugog zbog prigovora.

Pitanje pobjednika razriješeno je u 74. minuti, a ponovo je glavnoj ulozi bio Ampem. Najbolji igrač utakmice je ponovo pretrčao obranu Rijeke i sjajno poslužio Sahitija koji je zabio za 2-0.

Šibenik je trećom pobjedom ove sezone skočio na sedmo mjesto s 10 bodova koliko ima i Hajduk na šestoj poziciji, no Splićani imaju dvije utakmice manje. Rijeka je ostala na četvrtom mjestu s 12 bodova iz sedam susreta.