Senzacija u Beogradu, Zadar slavio protiv Crvene zvezde

Zadar je treći na ljestvici s deset bodova i omjerom pobjeda i poraza 4-2
Zadar: 6. kolo HT Premijer lige, Zadar – Cedevita Junior Sime Zelic/PIXSELL

Zadar je u utakmici šestog kola regionalne košarkaške ABA lige u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu s 98-96.

Ključnima su se pokazale prve dvije četvrtine kada je Zadar stvorio prednost 11 koševa. U drugoj polovici utakmice Crvena Zvezda je smanjivala zaostatak i u zadnjoj četvrtini, minutu i pol prije kraja, došla čak na jedan koš razlike (91-92). No tada Marko Ramljak pogađa dva slobodna, a Lakić 39 sekundi prije kraja dva koša i Zadar vodi 96-91.

Crvena Zvezda se približila na tri razlike nakon koša Petruševa, a Drežnjak promašuje šut za dva poena deset sekundi prije kraja. Nakon što je Žganec realizirao dva slobodna bacanja osam sekundi do kraja za vodstvo Zadra 98-93, Lazić zabija tricu za Zvezdu koja smanjuje na dva koša zaostatka 98-96, ali to je rezultat kojim utakmica završava.

Zadar su do pobjede predvodili Antonio Jordano s 23 koša i pet asistencija, Dario Drežnjak koji je ubacio 22 koša i tome dodao šest skokova i pet asistencija te Marko Ramljak s 20 ubačaja, sedam skokova i šest asistencija. Najbolji kod domaće momčadi bio Benjamin Bentil s 19 koševa i devet skokova, dok je Luca Vildoza dodao 16 koševa i 11 asistencija.

Zadar je treći na ljestvici s deset bodova i omjerom pobjeda i poraza 4-2, dok je Crvena Zvezda šesta s četiri pobjede i jednim porazom. Sljedeću utakmicu u ABA ligi Zadrani igraju kod kuće protiv Budućnosti.