SCENE KOJIMA NIJE MJESTO NA IGRALIŠTU: U Zdencima sijevale šake, žestoki obračun igrača i gledatelja, igrači Mladosti izvukli deblji kraj

Morala je intervenirati i zaprešićka policija i tek njezinim dolaskom strasti su se definitivno smirile
DSC_0058

Mnogo je tu rivalstava i žestokih obračuna, koji ponekad izmaknu kontroli, a dogodilo se to i u nedjelju, 24. listopada, u Zdencima Brdovečkim pokraj Zaprešića, kada je viđena masovna tučnjava po završetku utakmice Vatrogasac – Mladost Obrezina. O tome je u ponedjeljak ujutro brujio cijeli zaprešićki nogometni kraj, kao i nogometno Turopolje jer Obrezina je mjesto pokraj Velike Gorice, pišu Sportske novosti.

Incident se dogodio u 90. minuti kod rezultata 3:1 za domaćine, a u njemu su sudjelovali igrači i klupa obje momčadi, ali i gledatelji s tribina, iako po Covid protokolu tamo nisu smjeli biti. Na poziv gostiju, morala je intervenirati i zaprešićka policija i tek njezinim dolaskom strasti su se definitivno smirile.

Izvjestitelj Sportskih novosti Vlado Prišlec ovako je opisao nemili događaj u Zdencima, u kojem su deblji kraj i ozbiljne batine izvukli gosti iz Turopolja:

-I onda dolazi kobna 90. minuta. U gužvi na kraju susreta nastala je neviđena “makljaža” u Zdencima. Ne zna se tko je koga “lemao”, ali vidljivo je bilo da su neki gostujući igrači izgledali kao da su glave gurali u osinjak pun osa. Normalno da je sutkinja Jelena Kumer odmah odsvirala kraj utakmice, a disciplinski stručnjaci JŽNL-e imat će o čemu raspravljati.

Tako je sve vidio Prišlec, a evo što je u zapisnik o incidentima naveo delegat utakmice u Zdencima Vedran Jurić iz Brezja:

-U 90. minuti utakmice nakon dosuđenog prekršaja za goste gostujući igrač broj 11 udara nogom u nogu protivničkog igrača, nakon čeka dolazi do naguravanja između obje ekipe. Istovremeno gostujući vratar i domaći broj 11 međusobno se naguravaju i udaraju, a u tom trenutku dva gledatelja preskaču ogradu i ulaze u teren i napadaju gostujućeg vratara broj 12. Također, domaći igrač broj 15 udara s dvije noge u leđa gostujućeg igrača 11. Redarska služba sve relativno brzo uspijeva smiriti i udaljiti određene osobe s terena. Nakon smirivanja situacije glavni sudac dodjeljuje četiri isključenja, po dva na svaku stranu. Nakon cijele situacije službene osobe i igrači sigurno i mirno napustili su teren za igru.

Kao razloge crvenih kartona Jurić je naveo sljedeće:

Vatrogasac Zdenci: Broj 11 – Miro Bubalo (udaranje šakom u glavu protivničkog igrača broj 12, nakon smirivanja situacije vrijeđao i psovao glavnog suca).
Broj 15 – Mateo Jurić (udaranje protivničkog igrača s dvije noge u leđa, mirno napustio teren za igru).

Mladost Obrezina:
Broj 12 – Marijo Gligorević (udaranje šakom u glavu protivničkog igrača broj 11, mirno napustio teren za igru).
Broj 11 – Mislav Havidić (nakon dosuđenog prekršaja, udara protivničkog igrača nogom u nogu dok se isti udaljavao, mirno napustio teren za igru).

Dakle, nema dvojbe da je bilo burno u Zdencima, a domaći klub Vatrogasac oglasio se na Facebooku.

-Nismo bili pravi, nećemo pogriješiti ako kažemo da je prvo poluvrijeme bilo naše najlošije u ovoj sezoni. U nastavku je ipak bilo nešto lakše, gosti su dosta pali sa snagom, a porasli u nervozi, pa smo bez neke velike igre došli do još dva pogotka i riješili utakmicu u našu korist.Nažalost, na kraju utakmice ružne scene kakvima nije mjesto na sportskim terenima, te ih odbijamo komentirati – stav je NK Vatrogasac na Facebooku.

Iz obrezinske Mladosti odlučili su ne reagirati na društvenim mrežama, ali tajnik kluba Saša Kunić rado se odazvao sve prokomentirati za Sportske novosti, koje u svom pisanom izdanju preko 75 godina i dalje prate sve nogometne klubove, od prve do zadnje lige, a uskoro će i na webu SN niželigaški klubovi dobiti mnogo veći i zasluženi tretman.

-Što sam rekao policiji, reći ću vrlo iskreno i za SN. Krivica za veliki incident u Zdencima Brdovečkim je ponajprije na našem igraču Mislavu Havidiću, ali golemu krivnju snosi i klub domaćin, koji je zakazao u organizaciji utakmice – započeo je tajnik Mladosti Kunić, pa pojasnio:

-Utakmica je već bila odlučena, gubili smo 3:1 i samo se čekao kraj. No, u 90. minuti dogodilo se jedno remplanje u kojem je naš igrač Mislav Havidić smatrao da je zaustavljen prekršajem, a sutkinja Jelena Kumer je pustila da se igra dalje. Iznervirani Havidić potom je došao do suparnika i bez lopte ga udario. Nedopustivo ponašanje i bit će sankcioniran od kluba i nadležnih nogometnih organa.

Što se onda dogodilo?

-Poslije toga cijela klupa Vatrogasca uletjela je u teren, ali i desetak gledatelja s tribina, koji tamo nisu smjeli biti jer utakmica se službeno igrala bez njih. Nastalo je šaketanje i udaranje, ostalo je iza toga mnogo ‘šljiva’ i modrica, a mi kao gosti morali smo pozvati policiju jer redarska služba nije bila označena, bilo ih je samo četiri, a po pravilniku mora biti 10 redara. Naravno, bilo je mnogo više onih koji su mirili i rastavljali sukobljene strane, ali ostao je gorak okus nakon svega. Nadam se da se ovakvo nešto više nikada neće ponoviti – zaključio je tajnik Mladosti iz Obrezine Saša Kunić.