Samoborac Mario Vavro zlatni na streličarskom turniru Berlin Open

Hrvatski streličari osvojili su još dvije medalje - srebrnu i brončanu
vavro1

Uspješan nastup imali su hrvatski streličari na jakom međunarodnom turniru Berlin Open iz World Indoor serije, gdje su osvojili tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i brončanu. Zlatnu medalju osvojio je Mario Vavro iz Streličarskog kluba Samobor, a srebro i broncu Alen Remar i Amanda Mlinarić iz Varaždinskog streličarskog kluba.

Mario Vavro je u konkurenciji najboljih svjetskih streličara u složenom luku, nakon uzbudljivog i neizvjesnog finala, osvojio prvo mjesto. Kvalificirao se kao treći ispucavši odličan rezultat od 593 krugova, samo sedam “izlazaka” iz centra. Da nije samo fizički, već i mentalno iznimno spreman, Vavro je dokazao u eliminacijskom dijelu turnira, kad je krenuo nizati pobjede. Uvjerljivo je dominirao i u meču za ulazak u finale u kojem je Philippa Roseka iz Njemačke pobijedio 148-143. U velikoj areni Berlinskog sportskog centra u kojoj su se održale finalne borbe, raspoloženi je Samoborac pobijedio Lukasza Przybylskog iz Poljske rezultatom 146-145 i osvojio ovogodišnji Berlin Open.

U konkurenciji zakrivljenog luka izvrstan uspjeh postigao je Alen Remar. U završnici turnira pucao je protiv Stevea Wijlera iz Nizozemske, trenutno 11. streličara na svjetskoj ljestvici. Iako je pucao odličnih 116 Alenu to nije bilo dovoljno za pobjedu, već za srebro, jer je Wijler puknuo savršenih 120 od 120.

Amanda Mlinarić se kvalificirala na drugo mjesto. U eliminacijama je za ulazak u finale izgubila meč protiv Patience Wood iz Britanije. U meču za broncu pobijedila je Martinu Zikmundovu iz Češke te za Hrvatsku osvojila treću medalju.