Samir Toplak s Varaždinom slavio kod svog bivšeg kluba

Zaprešić: NK Inter Zaprešić i NK Varaždin u 22. kolu Prve HNL

U dvoboju 22. kola 1. HNL u Zaprešiću su nogometaši Varaždina svladali Inter s 2-1.

Derbi začelja u Zaprešiću pripao je Varaždincima, koji su preokretom došli do tek treće pobjede u prvenstvu, prve pod vodstvom novog trenera Samira Toplaka, koji je ovog tjedna naslijedio Luku Bonačića.

Inter je poveo u 19. minuti preko Rusa Serdera Serderova, a izjednačio je veteran Leon Benko u 60. minuti udarcem glavom iz blizine. Varaždin je do potpunog preokreta došao u 70. minuti kada se Vinko Petković sjurio s centra igrališta, prošao kroz domaću obranu i preciznim udarcem svladao vratara Intera.

Varaždin i Istra 1961 su na dva zadnja mjesta s po 15 bodova, a Inter je ostao osmi sa 17 bodova.