Rukometašice Podravka Vegete nakon drame upisale i šesti poraz

Podravka Vegeta je spustila zastor na europsku sezonu novim, šestim porazom
Zagreb: Prva Hrvatska rukometna liga žene, RK Lokomotiva – RK Podravka Slavko Midzor/PIXSELL

Rukometašice Podravka Vegete zaključile su nastup u Europskoj ligi porazom nakon što su u Debrecenu izgubile od DVSC Schaefflera s 32-31 primivši odlučujući pogodak sekundu prije kraja. Podravka Vegeta je spustila zastor na europsku sezonu novim, šestim porazom. Ovoga puta koprivnički sastav je bio korak do boda, no nažalost presudio je pogodak Mariane Coste praktički sa zvukom sirene.

Mađarska ekipa je odlično ušla u susret, povela je 5-0, a imala je i 6-1. Podravka je smanjila na samo gol zaostatka (10-9), međutim DVSC je na odmor otišao s +4 (19-15). U nastavku susreta ekipa iz Koprivnice, koju je vodio 31-godišnji Antonio Pranjić koji je preuzeo ekipu nakon Željka Babića, dobro se držala, a dvije minute prije kraja uspjela je izjednačiti na 30-30. U idućem napadu domaća ekipa je s igračicom više povela 31-30, no 30 sekundi prije kraja Ana Pandža je izjednačila. Mađarskoj ekipi je za posljednji napad ostalo 20-tak sekundi, a sekundu prije kraja Costa je zabila za pobjedu.

Domaću ekipu su do četvrte pobjede predvodile Greta Kacsor s devet golova, te Szimonetta Planeta i Costa s po pet golova. Kod Podravka Vegete najefikasnije su bile Pandža, Dora Kalaus, Tina Barišić i Andrea Šimara s po pet golova.