Rukometašice Dugog Sela uvjerljivom pobjedom otvorile povratak u Prvu ligu

70741885_531945050896274_8982546219771363328_n

Rukometašice Dugog Sela ’55 na najbolji su mogući način otvorile prvoligaško natjecanje, uvjerljivom pobjedom protiv ekipe 1234 Virovitica rezultatom 35:24.

Odlično su rukometašice Dugog Sela otvorile susret protiv gošći iz Virovitice, te već nakon sedam minuta imale prednost 7:1, što je primoralo trenera gošći da pozove minutu odmora. U nastavku su gošće uspjele povezati nekoliko brzih golova, ali ubrzo je uslijedila nova serija domaćih rukometašica koje dolaze do visokih +11 (16:5). U nastavku trener domaćih daje priliku svim igračicama, ali prednost se ne smanjuje i u 42. minuti povećava se na najviših +14 (27:13). Do kraja nije bilo neizvjesnosti i rukometašice Dugog Sela dolaze do uvjerljive i važne pobjede na početku prvoligaškog natjecanja rezultatom 35:24.

Najefikasnije u domaćim redovima bile su Josipa Bebek s 12 i Valentina Čamber s 10 pogodaka, a odlična na golu s 21 obranom bila je Mara Budić.

-Zadovoljan sam što smo u prvenstvo ušli s pobjedom. Od početka smo u utakmicu ušli ozbiljno i odigrali prema dogovoru čime smo već u prvih 10 minuta ostvarili visoku prednost što nam je omogućilo da u drugom dijelu sve igračice dobiju priliku na terenu. Ova pobjeda ne smije nas zavaravati jer pravi ispiti slijede nam već u sljedećim kolima kada igramo s ekipama koje su u prošloj sezoni bile u samom vrhu tablice- izjavio je nakon utakmice domaći trener Nenad Plašić.

Već sljedećeg vikenda rukometašice Dugog Sela čeka jedno od težih gostovanja, kod viceprvakinja Hrvatske ekipe Lokomotive iz Zagreba.

PRVA RUKOMETNA LIGA, 1. KOLO
ŽRK DUGO SELO ’55 – ŽRK 1234 VIROVITICA 35:24 (19:9)
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 21 obrana, Vlajsović 6, Lokmić, Čamber 10, Martinović 1, Jakešević 1, Slišković, Bebek 12 (6), Pavić, Rupčić, Galić 2, Svetec, Šebalj 4 obrane, Franjić, Stojanović 3, Belanić.
ŽRK 1234 VIROVITICA: Devald 4 obran, Hrvoić 1, Jezerčić, Veršec 1, Zupčić, Lukačević, Hudoletnjak 13, Medved, Blažev 1, Bardić, Majkovčan 2 obrane, Kirin 1, Deskar 2, Miklić, Biuk 3 obrane, Mioč Cabadaj 5 (1).