Slijede pripreme za Europu

Rukometašice Dugog Sela ’55 u posljednjih deset minuta ispustile pobjedu u Labinu

Rukometašice Rudara serijom 7:2 u posljednjih dvanaest minuta sasvim zasluženo su došle do boda
DSC03987 Hrvatski rukometni savez

Na gostovanju kod novopečenih prvoligašica iz Labina, ekipe Rudara, rukometašice Dugog Sela ’55 osvojile su tek jedan bod. Zadovoljnije takvim ishodom mogu biti domaće igračice koje su većim dijelom bile u rezultatskom zaostatku. No, boljom igrom u završnici rukometašice Rudara anulirale su zaostatak za konačnih 30:30.

Do odlaska na odmor Dugoselke stječu četiri gola prednosti (15:19), da bi u drugih trideset minuta prednost u više navrata išla na +5. Upravo kod rezultata 23:28 u 48. minuti, igračice trenera Nenada Plašića jednostavno su se ugasile, što domaće rukometašice koriste i serijom 7:1 u 58. minuti imaju vodstvo 30:29. Ipak, Bernarda Čalušić, svojim petim golom na ulazu u posljednju minutu postavlja konačnih 30:30.

Uz pet zgoditaka Čalušić, treba istaknuti i ponovno sjajan učinak Josipe Bebek koja je postigla devet golova uz samo jedan promašaj.

Pred ekipom Dugog Sela ’55 sada slijede pripreme za 3. kolo Europskog Kupa protiv Rocasa Gran Canarije. Prva utakmica igra se na Kanarskim otocima sljedeću nedjelju u 13:00 sati, dok je uzvrat u Dugom Selu na rasporedu u subotu 18. studenog u 17:00 sati.