+6 protiv Zrinskog

Rukometašice Dugog Sela ’55 slavile u derbiju. Trener Nenad Plašić: Odigrali smo dobru i kvalitetnu utakmicu

Josipa Bebek s 12 zgoditaka bila je prvi strijelac Dugog Sela '55, a pratila ju je Petra Dičak koja je se zaustavila na brojci od 10 zgoditaka
421467263_1153373839213099_1454677022529025928_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

U derbiju kola, rukometašice Dugog Sela ’55 pobijedile su Zrinski 28:22 i tako uhvatile priključak s pet najboljih sastava lige.

Gošće iz Čakovca bolje su ušle u utakmicu i imale rezultatsku prednost do 23. minute. Najvećih +4 (5:9) imale su u 17. minuti, da bi domaće igračice boljom igrom u završnici stigle do izjednačenja. U tom ritmu igralo se do posljednje četvrtine utakmice kada domaće rukometašice ubacuju u brzinu više i serijom 7:0 rješavaju pitanje pobjednika. Od 21:20 u 47. minuti Dugoselke su u narednih deset minuta gošće ostavile bez gola i sjajnom serijom odjurile do druge pobjede u nastavku prvenstva.

Facebook ŽRK Dugo Selo ’55

-Odigrali smo dobru i kvalitetnu utakmicu, ponajviše discipliniranu. Pripremali smo se za Zrinski i znali smo da su dobra i iskusna ekipa. Ono što je najvažnije da su igračice ispoštovale dogovor i odradile svoj dio posla na terenu te smo time automatski dobili vjetar u leđa, bez obzira što smo utakmicu malo lošije otvorili. Igrali smo stvarno discipliniranu utakmicu, rekao bih na prvoligaškom nivou. Kad se na to poslože stvari da u pravom trenutku neka igračica zabije pogodak, a golmanica obrani kad treba, onda je zadovoljstvo veće ne samo zbog pobjede već i zbog dobre igre- kazao je nakon utakmice trener Dugog Sela ’55 Nenad Plašić koji je nastavak prvenstva ušao s jednom sasvim novom postavom.

-Moram čestitati svojim igračicama jer su odigrale kako smo se dogovorili „kockajući“ se sa šutevima izvana oslanjajući se na odličnu golmanicu koju imamo, a napad je bio izuzetno discipliniran iako je ovo druga utakmica gdje igramo u jednoj novijoj postavi za koju tvrdim da će u narednim utakmicama igrati još brže, kvalitetnije i atraktivnije- naglasio je Plašić.

Josipa Bebek s 12 zgoditaka bila je prvi strijelac Dugog Sela ’55, a pratila ju je Petra Dičak koja je se zaustavila na brojci od 10 zgoditaka. Mara Plašić standardno dobra s 13 obrana.