Slavlje u Umagu

Rukometašice Dugog Sela ’55 prekinule niz od tri poraza

Pobjedom kod Umaga 28:20, rukometašice Dugog Sela '55 vratile su se na pobjednički kolosijek čime su ostale u utrci za trećim mjestom
18.kolo_1.HRL_Dugo_Selo_55-Lokomotiva_(29) ŽRK Dugo Selo '55

Slavljem u Umagu, rukometašice Dugo Selo 55 prekinule su niz od tri poraza zaredom (Zrinski, Split 2010, Lokomotiva) i ostale u utrci za trećim mjestom, od kojeg su udaljene četiri boda.

Dugoselke su vodile od početka do kraja susreta. Domaće igračice desetak su minuta držale rezultatski priključak, da bi se rukometašice Nenada Plašića s četiri uzastopna pogotka odvojile na (7:11) u 18. minuti, a nedugo potom imale su i šest zgoditaka viška. Na odmor su rukometašice Dugog Sela ’55 otišle s prednošću 16:12, a kako su nastavak otvorile s nova četiri pogotka za +8 (12:20), čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Umagu nije pomagao ni sjajan dan Lucije Blašković koja je imala 14 obrana. Ana Jajčević je pak, s 11 pogodaka bila prvo ime u napadu. Kod gošći 11 obrana Mare Budić i sedam pogodaka Maje Grgošević.