Rukometašice Dugog Sela ’55 potvrdile ulogu favorita

Deveta pobjeda za šesto mjesto
274725352_639870550563433_7654379133722893376_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

Dugo Selo ’55 potvrdilo je ulogu favorita protiv Trogira, upisavši devetu ovosezonsku pobjedu. No, do pobjede su domaće igračice došle puno teže nego što se to očekivalo, jer Trogiranke su odigrale vrlo dobrih pedeset minuta.

Dugoselke su držale stvari pod kontrolom prvih 20. minuta, u kojima su stekle +7 (12:5). Uslijedilo je opuštanje, i Trogir je do kraja prvoga dijela smanjio zaostatak na samo tri pogotka (13:10). U 46. minuti semafor pokazuje 17:17, a na pogodak ili dva zaostatka, trogirski sastav bio je sve do deset minuta prije kraja.

Onda je presudilo iskustvo domaćina, a posebno prvog strijelca Josipe Bebek (10 pogodaka) koja je postigla posljednja tri od četiri pogotka domaćina i relativno mirno privela susret kraju. Sjajna je kod Dugog Sela ponovno bila Mara Budić s čak 18 obrana. Kod gošći 14 obrana Paule Ćavar. Prvi strijelac pak, Nedilija Odak sa sedam pogodaka.