Još jedno kolo do kraja

Rukometašice Dugog Sela ’55 poražene u Čakovcu, slijedi priprema za Final Four Kupa

Pred rukometašicama je još jedno kolo, u kojem će Dugoselke upisati bodove bez borbe jer ŽARK Split je odustao od natjecanja
438086981_1222610438956105_6029271899645461295_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

S posljednjeg ovosezonskog gostovanja rukometašice Dugog Sela vratile su se bez bodova. Poraz u Čakovcu, treći je uzastopni za sastav trenera Nenada Plašića, koji je prije ovog susreta poražen je od Zameta u gostima te od Lokomotive kod kuće. Domaći Zrinski koji je ovom pobjedom ostao na trećem mjestu slavio je s 30:26, ostavivši dugoselske rukometašice nakon ovog poraza definitivno bez borbe za treće i četvrto mjesto.

Igračice Dugog Sela ’55 dobro su ušle u utakmicu te su u prvih petnaest minuta držale priključak s domaćom ekipom, koja je završnicu odigrala bolje i na odmor otišla s četiri zgoditka prednosti (19:15).

Budući da su u drugi dio ušle s 3:1, rukometašice Zrinskog vrlo brzo pobjegle su na golemih šest razlike (22:16), i “kupile si pravo“ na poneku pogrešku. Gošće se dakako, nisu predavale. Malo po malo, “topile“ su razliku Čakovčanki i pet minuta prije kraja stigle na minus tri (26:23). I kada se očekivao njihov završni napad, one su posustale. Domaće su brzo zabile još dva pogotka, otišle na pet razlike i rutinski privele susret kraju za konačnih 30:26.

Vrlo dobra na golu Dugog Sela ’55 bila je Mia Mraković sa 16 obrana, dok je napadački prva violina bila Petra Dičak s osam golova, četiri je postigla Nina Vurnek, a po tri Mihaela Bešen, Kristina Svetec i Maja Grgošević.

Pred rukometašicama je još jedno kolo, u kojem će Dugoselke upisati bodove bez borbe jer ŽARK Split je odustao od natjecanja, nakon čega slijedi Final Four Kupa Hrvatske u Poreču gdje se 15. svibnja u polufinalu igra protiv ekipe Lokomotive.