Opravdana uloga favorita

Rukometašice Dugog Sela ’55 pobjedom krenule u nastavak sezone

Josipa Bebek s osam postignutih golova i vratarka Mara Plašić s 13 obrana bile su najbolje u redovima Dugog Sela '55
FB_IMG_1705246294948 ŽRK Dugo Selo '55

Na startu drugog dijela sezone rukometašice Dugog Sela ’55 pred svojim su navijačima s 31:27 bile uspješnije od ekipe Zameta. Pobjedom je domaća ekipa opravdala status favorita i uplovila u nešto mirniju luku, jer trenutno su šestoplasirani sastav lige s 10 bodova na kontu.

Izuzev početnih desetak minuta u kojima su gošće iz Rijeke imale četiri minimalna vodstva, ostatak susreta prednost je bila na strani domaće ekipe. Prvu opipljiviju prednost (9:5) igračice Dugog Sela ’55 imale su na ulasku u 13. minutu, da bi prednost do odlaska na odmor narasla na +6 (19:13).

U istom ritmu domaće rukometašice ulaze i u nastavak te serijom 4:1 u 36. minuti imaju najvećih +9 (23:14). Bez obzira na veliki zaostatak gostujuće igračice na ulasku u posljednjih deset minuta dolaze na samo dva gola zaostatka (25:23), no nešto više domaće igračice nisu im dozvolile, te su mirno privele utakmicu kraju.

Josipa Bebek s osam postignutih golova i vratarka Mara Plašić s 13 obrana bile su najbolje u redovima Dugog Sela ’55, za koji je šest pogodaka postigla Mihaela Bešen i Lorena Marinić.