Nije moglo bez drame

Rukometašice Dugog Sela ’55 nakon lutrije sedmeraca do četvrtfinala Kupa

Ulazak među osam najboljih Dugoselke su izborile 34:33 pobjedom protiv Osijeka
426508082_1171424120741404_463973547102105784_n (1) Facebook ŽRK Dugo Selo '55

Teže no što se očekivalo rukometašice Dugog Sela ’55 izborile su četvrtfinale Kupa Hrvatske. Ulazak među osam najboljih Dugoselke su izborile 34:33 pobjedom protiv Osijeka u lutriji sedmeraca.

Bez drame nije išlo. Izuzev prvih 10 minuta susreta kada su gošće bile u vodstvu, u ostatku susreta domaća je ekipa imala 4 do 5 zgoditaka viška. Sve to omogućilo je treneru Nenadu Plašiću da u igru gurne i igračice s manjom minutažom. I sve je to dobro klapalo do posljednjih deset minuta u kojima gošće zaostatak 30:25 serijom 6:0 preokreću u vodstvo 31:30, da bi četiri sekunde prije isteka šezdesete minute Josipa Bebek pogodila za konačnih 31:31.

Pristupilo se nakon toga izvođenju sedmeraca gdje su za Dugo Seo ’55 pogađale Dičak, Štritof i Papić, dok je neprecizna bila Lukšić. S druge pak strane udarac Frančić obranila je Plašić, dok je Hren pucala pokraj vrata.
U redovima Dugog Sela ’55 11 igračica upisalo se u listu strijelaca. S devet golova najbolji strijelac bila je Petra Dičak, četiri je postigla Ema Bićanić, dok su po tri postigle Nina Vurnek, Mandy Štritof, Ana Papić i Maja Grgošević. Vratarke Mara Plašić i Mia Mraković imale su ukupno 10 obrana.

Uz Dugo Selo ’55 prolazak u četvrtfinale izborile su još rukometašice Bjelovara, Podravka Vegete, Lokomotive, Zameta i Koke, dok će se naknadno odigrati utakmice Split 2010-Rudar i Multinorm Cerna-Zrinski.