Rukometašice Dugog Sela ’55 kreirale senzaciju; u Koprivnici pala Podravka

Dugoselska večer za pamćenje
328435400_574903507859810_294735421645720598_n Facebook ŽRK Dugo Selo '55

Rukometašice Dugog Sela ’55 ostvarile su vjerojatno najveću pobjedu u klupskoj povijesti. U Koprivnici su svladale višestruke prvakinje Hrvatske, koje u ovim porazom vjerojatno izgubile korak s Lokomotivom u borbi za naslov prvaka države. Dugoselke su na kraju slavile s 26:25 potvrdivši kako ovogodišnje igre i treće mjesto nisu nikakva slučajnost.

Pobjedom je trener Nenad Plašić uspio osvojiti bodove protiv ekipe s kojom Dugo Selo u prvoligaškoj eri nikada nije uspjelo doći ni do boda. No za sve postoji prvi puta. Malo tko se nadao da se to može dogoditi večeras. No, igračice trenera Plašića iskoristile su ponuđenu šansu za veliko slavlje.

Tvrdu i neizvjesnu utakmicu obilježila su konstantna izmjenjivanja u vodstvu. Najvećih +3 Dugo Selo ’55 imalo je na ulasku u 21. minutu (7:10). Međutim do odlaska na odmor, Podravka je vratila susret u rezultatski egal (13:13), da bi na ulasku u posljednjih dvadeset minuta semafor pokazivao 20:17 u korist domaće ekipe. Dugoselke se nisu predale već su preko Petre Dičak, Paule Jakešević i Josipe Bebek u dvije minute ulovile rezultatski priključak.

Imala je nakon toga domaća ekipa u dva navrata -2 (22:20, 25:23), no u posljednjih sedam minuta domaće igračice ostale su bez ijednog gola, dok su Dugoselke preko Bernarde Čalušić koja je postigla tri pogotka došle do velike pobjede i potvrde trećeg mjesta na prvoligaškoj ljestvici.

Upravo je Bernarda Čalušić sa sedam golova bila prvi strijelac dugoselskog sastava, za koji je Petra Dičak postigla pet, a Josipa Bebek četiri gola. Kod Podravke je sedam postigla Ana Turk.