U gornjoj polovici poretka

Rukometašice Dugog Sela ’55 bolje od Koke, Josipa Bebek postigla 11 zgoditaka

S pet bodova u posljednje tri utakmice ŽRK Dugo Selo '55 skočio je na peto mjesto poretka
FB_IMG_1698671801803

Čak tri utakmice odigrale su rukometašice Dugog Sela ’55 u tjedan dana. Europski ritam započeo je protekle nedjelje u Splitu, a nastavljen s dvije domaće utakmice protiv Osijeka i Koke u kojima su upisane pobjede. Osijek je apsolviran s 31:22, dok je sinoć u Gradskoj sportskoj dvorani svladana varaždinska Koka s 33:29.

-Bili smo full angažirani. To baš i nije u našem ritmu. No, uspjeli smo osvojiti pet bodova i probiti se u gornji dio poretka gdje po kvaliteti i pripadamo. Šteta za Split i propuštenu priliku za pobjedom, no što je tu je- kazao nam je jutro nakon treće ovosezonske pobjede trener Dugog Sela ’55 Nenad Plašić.

Domaće rukometašice tijekom svih šezdeset minuta protiv Koke su rezultatski kontrolirale utakmice, u kojoj su gošće imale vodstvo tek u uvodnim minuta (1:3). Tijekom prvih trideset minuta Dugoselke su imale i pet pogodaka viška (13:8, 14:9), no igračice Koke to nije obeshrabrilo. Štoviše, konstantno su se vraćale i držale utakmicu “otvorenom”.

-Dobro otvaramo utakmicu, no nikako ne uspijevamo prelomiti rezultat na našu stranu. Možda u svemu tome nedostaje i malo koncentracije zbog napornog ritma u kojem do sada nismo bili. Kvaliteta je i ovoga puta došla do izražaja, tako da gošćama nismo dozvolili da odvedu utakmicu u neizvjesne vode. Najvažnije je da smo preživjeli ovaj ritam, osvojili bodove koji su nas pomaknuli u gornji dio poretka- ističe Plašić, čije igračice prije novog euro izazova očekuje gostovanje u Labinu kod Rudara.

-Neki će reći slaba utakmica. Ne bih se složio, jer Rudar je nezgodan protivnik kojega treba shvatiti maksimalno ozbiljno. Mi ćemo se dobro pripremiti i vjerujem pokazati snagu, kako bi osvojili nove bodove- poručio je trener dugoselskih rukometašice.

U susretu protiv Koke prvo ime bila je Josipa Bebek koja je postigla 11 pogodaka.