Sjajnih 50 minuta nije bilo dovoljno za skalp

Rukometašicama Dugog Sela ’55 nezasluženi poraz od prvakinja Hrvatske

Iako su Dugoselke vodile gotovo 50 minuta, bodovi su na kraju ostali u Zagrebu, jer Lokomotiva je slavila s 31:28
AAM63103 Hrvatski rukometni savez

Uoči druge utakmice 3. kola EHF Europskog kupa, rukometašice Dugog Sela ’55 gostovale su u Zagrebu kod prvakinja Hrvatske, Lokomotive. Iako su Dugoselke vodile gotovo 50 minuta, bodovi su na kraju ostali u Zagrebu, jer Lokomotiva je slavila s 31:28.

Ostaje žal zbog poraza, jer Dugoselke su još jednom pokazale kako pripadaju vrhu HR rukometa, no loša igra u završnici gurnula ih je u poraz. Sjajno su rukometašice Nenada Plašića odigrale prvih trideset minuta u kojima su zahvaljujući odličnoj Mari Plašić svele Lokosice na samo deset zgoditaka,dok su one mrežu zagrebačkog sastava zatresle 15 puta. U nastavku susreta Dugoselke su u nekoliko navrata imale +6 (10:16, 11:17, 12:18, 13:19, 14:20).

Mirisalo je u tim trenucima na senzaciju. Dvadeset minuta prije kraja semafor je pokazivao 19:23 i ništa nije nagoviještalo crni scenarij. Nažalost, u narednih 14 minuta domaće igračice serijom 9:2 prelaze u vodstvo 28:25 i mirno privode utakmicu kraju.

Andrea Sedloska sa sedam pogodaka bila je najbolji strijelac Lokomotive, dok je strijelce Dugog Sela ’55 predvodila Josipa Bebek s devet zgoditaka. Svakako treba istaknuti sjajan učinak Mare Plašić koja je imala 19 obrana.

1. HRL ŽENE: 10. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – DUGO SELO 55 31:28 (10:15)