Rukometaši Gorice zamalo priredili senzaciju u Našicama, NEXE se u završnici provuklo do pobjede

Gorica je sve imala na pladnju, ali kao da se uplašila ponuđene prilike
DSC_9240_original HRS

Dogovorom klubova Gorica i NEXE prvi susret odigrali su u Našicama. Slavonski premijerligaš je samo dva dana nakon teškog susreta s Vardarom u SEHA – Gazprom ligi, očekivano izgledao dosta umorno i iscrpljeno, što je Gorica je sjajno iskoristila i stavila ih na veliko iskušenje. Ipak, u završnici je kvaliteta domaćina došla do izražaja te su uspjeli slaviti s minimalnih 28:26.

NEXE je vodilo cijelo prvo poluvrijeme, te su Našičani prilikom odlaska na odmor imali gol prednosti (15:14). Na ulasku u drugi dio, NEXE s tri pogotka zaredom dolazi do +3 (18:15). Bili su Našičani u prednosti sve do 50. minute kad stiže novo izjednačenje 23:23.

U pravoj maloj drami, Gorica je sve imala na pladnju, ali kao da se uplašila ponuđene prilike. Naime, kod rezultata 26:26 izgubili su loptu, a NEXE je zabilo u kontri. Nakon toga, Gorica ima igrača više, jer je isključen Gianfranco Pribetić, ali ponovno gubi loptu, a Fahrudin Melić zabija gotovo iz mrtvog kuta i diže prednost sastava iz Našica na plus dva (28:26).

S osam pogodaka Fahrudin Melić bio je prvo ime NEXE-a, za koji su po pet golova dali Halil Jaganjac i Miha Kavčić. Kod Gorice sjajan Lucian Bura s deset pogodaka.