RUGVICA JE U FINALU: Nikola Ivanković ponovno junak

Rukometaši Rugvice izborili su nakon dramatične utakmice s Varaždinom 1930 finale Prvenstva Hrvatske za kadete
WhatsApp Image 2021-05-12 at 19.42.50

Rukometaši Rugvice izborili su nakon dramatične utakmice s Varaždinom 1930 finale Prvenstva Hrvatske za kadete. Kakva je to samo bila utakmica. Drame i uzbuđenja nije nedostajalo, a o finalistu su odlučivali sedmerci. S(p)retniji su bili Rugvičani koji su na kraju slavili s 26:25.

Varaždinci su bolje ušli u utakmicu i tijekom cijelog prvog dijela imali su prednost, koju rukometaši Rugvice nikako nisu uspijevali dostići, te je Varaždin 1930 na odmor otišao s prednošću 11:8. U nastavku, nešto drugačija igra i slika Rugvice. Obrana je postala čvršća, a napad zabio pet puta za redom po dva pogotka i prednost Varaždina 1930, od tri razlike istopila se pet minuta prije kraja.

U seriji pogodak za pogodak, Roko Grbeša je u posljednjim trenucima zabio za 22:22, pa su o pobjedniku odlučivali sedmerci. U tom raspucavanju, Varaždinci su promašili dva udarca, odnosno obranio ih je vratar Zvonimir Hrka, dok su Rugvičani samo jednom bili neprecizni za veliko slavlje Rugvice.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Nikola Ivanković s devet pogodaka ponovno je bio junak Rugvice s devet postignutih golova, koja će sutra od 16 sati igrati protiv Valpovke.