Na muci se poznaju junaci

Rugvica iznenadila u Zagrebu i pobijedila favoriziranu Maksimir Pastelu

Trećeplasirana Maksimir Pastela svladana je s 32:27
WhatsApp Image 2023-03-19 at 17.14.46

Nakon jučerašnjih minimalnih pobjeda rukometaša Dugog Sela i Nexea 2 u gostima u Sisku i Slatini, situacija za rukometaše Rugvice nije bila nimalo idilična, jer ih je danas čekalo gostovanje kod trećeplasirane Maksimir Pastele. No, na muci se poznaju junaci, jer Rugvičani su uspjeli sve izdržati i napustiti parket uzdignutih ruku nakon pobjede 32:27.

U prvom dijelu rezultatska prednost je bila na strani domaćih rukometaša koji su imali najčešće dva do tri gola prednosti. Na odmor je Maksimir Pastela otišla s prednošću 16:15, da bi u nastavku Rugvičani podigli razinu igre u obrani što im je donijelo sasvim otvorenu utakmicu. Nažalost, 20. minuta prije kraja crveni je karton pokazan Tianu Borovcu, a nešto kasnije i Paskalu Bačiću, no i bez njih momčad je zadržala koncentraciju i igru na najvišoj razini, pogotovo u posljednjih desetak minuta kada je veliki obol pobjedi dao i mladi vratar Noa Klarić. U tom periodu igre od 26:26 rugvički su rukometaši napravili 6:1 seriju za na kraju veliku i važnu pobjedu, kojom su uvelike poboljšali izglede za ostankom u ligi.

Čak 11 igrača Rugvice upisalo se među strijelce koje su predvodili upravo isključeni Tian Borovec i Paskal Bačić s po šest golova, dok su za Maksimir Pastelu po osam zabili Luka i Tin Baković te Martin Tomšić.