Jednosmjerna ulica

Rijeka uvjerljiva protiv Istre 1961 za ostanak na vrhu

Momčad Željka Sopića je gotovo rutinski stigla do pobjede u “derbiju Della Učka” i gosti iz Pule imaju sreće što nisu i teže stradali na Rujevici
Rijeka: HNK Rijeka – NK Istra Goran Kovacic/PIXSELL

U susretu 21. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na Rujevici pobijedila Istru 1961 s 3-0 vrativši se na vrh ljestvice. Momčad Željka Sopića je gotovo rutinski stigla do pobjede u “derbiju Della Učka” i gosti iz Pule imaju sreće što nisu i teže stradali na Rujevici.

Domaćin je poveo već u 10. minuti. Marko Pjaca je na lijevom krilu “slomio” suparnika te odlično ubacio u kazneni prostor gdje je Veldin Hodža glavom iz blizine zabio za 1-0. Na 2-0 Rijeka je povisila u 33. minuti golom Nike Jankovića iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone, a nakon što je zatresao mrežu Janković je zbog ozljede zatražio zamjenu.

Jedanaesterac je skrivio Dario Marešić igrajući rukom u skoku. Sudac Ane Čulina isprva nije dosudio ništa, ali je nakon poziva iz VAR sobe i pregleda video snimke pokazao na bijelu točku. U samoj završnici prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je Antonio Maurić s leđa “pokosio” Selahija.

U nastavku susreta Rijeka je postigla i treći gol , a strijelac je u 74. minuti bio Mirko Marić u svom debiju za Rijeku. Naime, Marić je na Rujevicu stigao prije četiri dana na posudbu iz Monze.