Rijeka slavila u Puli, neviđeni ispad Ante Ercega

Istra 1961 susret je završila s dva igrača manje
Istra i Rijeka sastali se u 24. kolu SuperSport HNL-a Srecko Niketic/PIXSELL

U prvom susretu 24. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Puli s 2-0 pobijedila Istru 1961 koja je završila utakmicu bez dva isključena igrača. U nervoznom regionalnom derbiju oba gola je zabio Niko Janković. Istra 1961 je od 70. minute igrala bez isključenog Frane Mlinara, a u 90. minuti je isključen i Ante Erceg.

Rijeka je krenula žustro. Već u prvoj minuti Frigan je odlično prošao po desnoj strani, ali je njegov ubačaj zapeo na obrani Istre. U 12. minuti je Danilo Veiga proigrao Veldina Hodžu, ali je njegov udarac prošao pored gola. U 18. minuti gosti su u istom napadu imali dvije prilike. Prvo je Niko Janković pucao s dvadesetak metara, ali je Lovro Majkić obranio. Natrčao je Matija Frigan, ali je vratar Istre 1961 sjajno reakcijom još jednom sačuvao mrežu.

U 23. minuti Rijeka je posve zasluženo povela. Emir Dilaver je osvojio loptu, dodavši je do Frigana koji je u nastavku akcije kroz dvojicu domaćih stopera vrhunski proigrao Jankovića, a ovaj mirno zaobišao Majkića i zabio za 1-0. Najbolju priliku u prvom dijelu Istra je imala u 45. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara. Pucao je Ante Erceg, ali je pogodio “zid”.

U nastavku susreta domaćini su krenuli daleko bolje i angažiranije. Luka Marin je u 51. pucao s 18 metara, ali je udarac otišao daleko preko gola. U 69. minuti Erceg je imao sjajnu priliku, ali je Nediljko Labrović bio odlično postavljen i obranio je stopostotnu priliku.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 70. minuti kada je Frano Mlinar dobio crveni karton zbog prekršaja na Friganu na centru. Odluka suca Jakova Titlića izazvala je prosvjede domaćih igrača, a navijači Istre su reagirali bacanjem čaša i boca u teren.

Istra je s igračem manje opasno zaprijetila u 87. minuti. Oleksandar Petrusenko je pucao iz slobodnog udarca, ali je Labrović bio spreman. U sudačkoj nadoknadi “pocrvenio” je i Erceg zbog drugog žutog kartona, pa su domaćini završili utakmicu s devet igrača.

U četvrtoj minuti nadoknade gosti su dobili i kazneni udarac, Galilea je oborio Obregona, a Janković je zabio s bijele točke za konačnih 2-0.