Rijeka slavila u Koprivnici, Slaven Belupu u finišu promašio kazneni udarac

Nogometaši Rijeke u susretu 17. kola 1 HNL u Koprivnici su svladali Slaven Belupo s 2-1
Slaven Belupo i Rijeka sastali se u 17. kolu HT Prve lige Damir Spehar/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u susretu 17. kola 1 HNL u Koprivnici su svladali Slaven Belupo s 2-1. Gosti su poveli 2-0 autogolom Ivana Krstanovića i golom Josipa Drmića, a jedini pogodak za domaće postigao je Mihail Caimacov.

Rijeka je oba pogotka postigla nakon ubacivanja Murića s desne strane, u 51. minuti Murić je izveo korner, a na loptu su krenuli Smolčić nogom i Krstanović glavom. Njom je na kraju ipak igrao iskusni napadač Slavena te pogodio suprotni kut zatečenog Čovića. Kod drugog pogotka Murić se driblingom izborio za prostor za ubačaj, a na prvoj vratnici Drmić je utrčao ispred svog čuvara i glavom postigao svoj već 13. prvenstveni pogodak ove sezone.

Najljepši potez utakmice izveo je ipak domaći veznjak Caimacov koji je u 74. minuti oduzeo loptu Čerinu pred kaznenim prostorom gostiju, a onda s 20 metara pogodio sam gornji desni kut nemoćnog vratara Rijeke. Imao je domaći sastav odličnu priliku i poravnati, ali udarac Hadžića s bijele točne u 85. minuti obranio je Zlomislić.