Rijeka na Rujevici preokrenula Varaždin

Nogometaši Rijeke u susretu 8. kola Prve HNL kao domaćini su na Rujevici svladali Varaždin s 2-1
Rijeka i Varaždin susreli se u 8. kolu Prve HNL Goran Kovačić/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u susretu 8. kola Prve HNL kao domaćini su na Rujevici svladali Varaždin s 2-1. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Varaždin je poveo preko Obregona (16), na 1-1 poravnao je autogolom Stolnik (20-ag), da bi pobjedu Rijeci osigurao Kulenović (36).

Gosti su do prednosti stigli preciznim udarcem Obregona s 12-13 metara koji je prošao kroz veliku gužvu pred domaćim vratima, no samo četiri minute potom Lončar je iz kornera poslao loptu u peterac Varaždina gdje je Stolnik pokušao izbiti loptu ispred Escovala, ali uspio je tek skrenuti loptu u vlastitu mrežu. Rijeka je do pobjede stigla lijepim golom Kulenovića koji je glavom u padu s pet metara proslijedio loptu u gol nakon ubačaja Štefulja s lijeve strane.

Četvrta Rijeka sada ima 12 bodova, ali i dvije utakmice manje, dok je Varaždin sedmi sa sedam bodova.