Varaždin - Lokomotiva 0-0

Remi Varaždina i Lokomotive za kraj; Josip Pivarić odigrao posljednju utakmicu u karijeru

S terena je ispraćen špalirom suigrača i pljeskom igrača obje momčadi te publike
Varaždin: Josip Pivarić oprostio se od profesionalne karijere Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj utakmici 36. kola HNL-a Varaždin i Lokomotiva su igrali 0-0. Iako utakmica Varaždina i Lokomotive nije imala prevelik značaj, igrači su okupljenim gledateljima umjesto atraktivnog dvoboja s mnogo prilika i mogućih pogodaka prikazali vrlo slabu igru u sporom ritmu i gotovo bez šansi za pogodak.

Pogotovo se to odnosi na prvo poluvrijeme koje je bilo doslovno negledljivo, dok su u nastavku obje momčadi prikazale nešto bolju igru. Varaždin je najbolju priliku imao u prvoj minuti nastavka kada je udarac Brodića zaustavio Čavlina. Lokomotiva je uzvratila u 68. minuti no Šotiček je s tri metra prebacio vrata nakon ubačaja Goričana. U posljednjim sekundama dvoboja Krivak je mogao donijeti pobjedu Lokomotivi, bio je najviši u skoku, ali je Teklić s gol-linije izbio u polje.

Valja spomenuti i kako je u 84. minuti zamijenjen kapetan Lokomotive Josip Pivarić, srebrni sa Svjetskog prvenstva 2018. u Rusiji, a ovo mu je bila posljednja utakmica u karijeri pa je s terena ispraćen špalirom suigrača i pljeskom igrača obje momčadi te publike.