Rakovec i Gaj finalisti Kupa Nogometnog središta Vrbovec

Najveće iznenađenje ovogodišnjeg kup natjecanja Nogometnog središta Vrbovec je momčad Gaja, dok su Rakovčani opravdali ulogu favorita i zajedno se s Gajem plasirali u finale
002

Najveće iznenađenje ovogodišnjeg kup natjecanja Nogometnog središta Vrbovec je momčad Gaja, dok su Rakovčani opravdali ulogu favorita i zajedno se s Gajem plasirali u finale. Do finala Gaj je pobijedio Žabnicu 4:2 i Strmec 7:6 11m (1:1), dok je Rakovec u 1. kolu bio slobodan i potom zabilježio visoku pobjedu protiv Croatije 11:2.

NK BAN JELAČIĆ –NK  RAKOVEC 0:1
BANOVO. Igralište NK Ban Jelačić. Gledatelja 90.
Sudac: Jantoljak (Kunđevac), pomoćnica Gordana Katušić (Gradec) i Crnoja (Celine).
Delegat: Danko Uroić (Gradečki Pavlovec).
STRIJELAC: 0:1 P. Baček (51).
NK BAN JELAČIĆ: Brleković, D. Tarandek, Z. Tarandek, Trošić, Uremović (od 77. Škrinjar), Colarić (od 63. A. Jurić), Martinjak, Hren, Mikulić, Juričić (od 54. Petrak), V. Ronjak (od 54. I. Ronjak). TRENER: Mladen Falčević
NK RAKOVEC: M. Jurić, Očić (od 80. Krvarić), Novoselec, (od 88. Gašparec), Grežina, F. Baček (od. P. Baček), Jaić, Radotović, Brlečić, Stojanović, D. Baček, Grgoić. TRENER: Željko Radotović

U prvom poluvremenu Ban Jelačić je iznenadio vrlo dobrom igrom favorita Rakovec i imao svoje prilike koje nije realizirao. Petoligaš Rakovec je u nastavku preuzeo inicijativu i preko Patrika Bačeka u 51. minuti došao do vodstva. U neizvjesnoj završnici gosti su sačuvali minimalno vodstvo i plasirali se u finale kupa NS Vrbovec.

NK GAJ – NK LONJA 4:1
GAJ. Igralište NK Gaj. Gledatelja 70.
Sudac: Bukovčan (Cubinec), pomoćnici Hendak (Tučenik) i Jukić (Farkaševac).
Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec).
STRIJELCI: 1:0 Kuten (2), 2:0 Tomić (20), 2:1 Starčević (28), 3:1 Kuten 11m (41), 4:1 Kuten (90).
NK GAJ: Kosovec, Šurmin, Gerin (od 85. Benko), J. Gomerčić, Kuten, Jaković, M. Gomerčić (od 80. Horvat), Crnoja, Svečnjak, Kokot, Tomić (od 56. Palikuća). TRENER: Dalibor Milanović
NK LONJA: Mandić, Severec (od 46. Pavlić), Delija, Ivoš, Simonović (od 80. Horvatinović), Starčević, Forgač (od. 17. Pavić, od. 64. Dokuš), Barišić, Oroz, Kobaš, Solarić. TRENER: Filip Oroz

Lonja je imala većinom utakmice jalovu inicijativu dok je domaćin kažnjavao svaku pogrešku gostujuće momčadi. Kod rezultata 2:1 gosti ne koriste dvije stopostotne prilike za izjednačenje. Na kraju Gaj je zasluženo pobijedio još jednog papirnatog favorita i plasirao se u finale kupa NS Vrbovec. Kod Gaja najbolji trostruki strijelac Kuten dok je kod gostiju tragičar bio Severec.