PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI – OŽUJAK 2020.

 
IVANIĆ-GRAD  
1.1.-14.3.   Privremeni stalni postav; Istražujemo nematerijalnu baštinu-tehnike ručnog tkanja na tkalačkom stanu

Muzej Ivanić-Grad

7.   Dan žena uz živu glazbu i ples

Izletište Petek

9. 20.00 Sve o muškarcima – kazališna predstava, komedija

Velika dvorana POU

14. 19.00 Festival „Žene za žene“

organizator: ŽVS „Ive“ i POU Ivanić-Grad

velika dvorana POU

18.-31. 19.00 Privremeni stalni postav; Izložba u suradnji s Muzejom Moslavine, Kutina:

Likovni trijenale Moslavine,

Galerijski prostor Muzeja I-G i POU Ivanić-Grad

19. 20.00 Korizmeni koncert Pučki pivači KBF-a

organizator: POU Ivanić-Grad

Crkva Sv. Petra apostola

20. 20.00 Koncert Rolanda Grlice

organizator: POU Ivanić-Grad

Mala dvorana POU

Informacije: TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad

tel./fax. 01/2881 591, [email protected], www.tzig.hr

POU Ivanić-Grad, tel. 01/2881 688

 

JASTREBARSKO

 

5.-9. 09.00-22.00 58. Hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa-regija sjever-puhači

Glazbena škola Jastrebarsko

6. 20.00 Kazališna predstava “Crnogorac u krevetu”

Dom kulture Jastrebarsko

7. 09.00 Plac mljac – Sajam darova zemlje

Trg kardinala Alojzija Stepinca, ispred crkve sv. Nikole

11. 18.30 Kreativna pričaonica

Narodna knjižnica i čitaonica Jastrebarsko

21. 18.00 Promocija knjige Daniele Bobinski

Mala dvorana Centra za kulturu Jastrebarsko

27. 19.30 Koncert Tomislava Golubana

Velika dvorana Centra za kulturu Jastrebarsko

28. 11.00 Kazališna predstava za djecu “Jaje”

Dom kulture Jastrebarsko

29.   Smotra puhačkih orkestara Zagrebačke županije

Glazbena škola Jastrebarsko

30. 18.30 Bajkaonica

Narodna knjižnica i čitaonica Jastrebarsko

Informacije: TZG Jastrebarskog, Vladka Mačeka 1, 10450 Jastrebarsko

www.tzgj.hr, tel. 01/ 6272 940, e-mail: [email protected]

Športska zajednica grada Jastrebarskog, www.szgj.hr

Centar za kulturu Jastrebarsko, tel. 01/ 6281 126, e-mail: [email protected]

 

 

PISAROVINA

 

14.   „Pisarovina Open“, međunarodno natjecanje u kettlebell liftingu

organizator Kettlebell team Giryatrija Zagreb    

Sportska dvorana

*** (svake subote)   Radionice izrade cvijeća od krep papira

Zavičajni muzej Donja Kupčina

Informacije: TZO Pisarovina, Trg Stjepana Radića 13, 10451 Pisarovina,

tel. 099/4095 514, 01/6291 029, [email protected]

www.pisarovina.hr

 

SAMOBOR

8. 10.00 14. Bitka kod Samobora 1441.

Organizator: Samoborski muzej

Vugrinščak

8. 12.00 Drago Vejnović, Banja Luka “Portreti & Aktovi”, izložba fotografija

Organizator: Udruga Fotum

Foto galerija Lang

19. 10.00 Kviz Lektira „Priče iz davnine“

Organizator: Ogranak MH Samobor

Prostorije Ogranka MH Samobor, Trg Matice hrvatske 5

29. 11.00 Ljubičasta biciklijada

Organizator: Volonterski centar Kad bi svi…

Bunker

31. 19.30 10. večer francuske šansone u Samoboru,

Organizator: Hrvatsko-francusko društvo prijateljstva Samobor-Chassieu

kino dvorana POU Samobor

Informacije: TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor

tel. 01/3360 044, [email protected],  www.samobor.hr

POU Samobor, tel. 01/3360 112, www.pousamobor.hr

 

SVETA NEDELJA

 

7. 9.30 17. kup Domenice

s početkom u 9:30 održati će se natjecanje u karateu “17. kup Domenice” organizator: Kyokushin karate klub “Domenica”, Sveta Nedelja

Dvorana OŠ Vladimira Deščaka u Novakima

Informacije: TZG Svete Nedelje, Marijana Stilinovića 1, 10431 Sveta Nedelja,

tel./fax. 01/3373 919, [email protected], www.svetanedelja.hr


VELIKA GORICA

 

25.2.-15.3.    Ilustracije slikovnice „Potraga“ Manuela Šumberca, Izložba

Knjižnica Galženica

1.-15.   Žene koje su  mijenjale povijest, Izložba DV Ciciban

Dječji odjel     

3. 18.00 Hiperaktivni sanjari, Psihoedukativna radionica za roditelje i odgajatelje

Dječji odjel     

8.   Koncert „Ženama u čast“

Dvorana Gorica

9.   Obilježavanje Dana Gradske knjižnice Velika Gorica   
9. 13.00 Stručno predavanje za knjižničare velikogoričkog područja – Posudba e- knjige

Središnji odjel za odrasle 

9. 19.00 Nagovor na poeziju – Poezija je ženskog roda

Središnji odjel za odrasle 

14.   Koncert “Evo moga zlata”

Dvorana Gorica

16.3.-3.4.   Svemir, Izložba DV Žirek

Dječji odjel  

16.3.-5.4.   Anđeli – izložba likovnih radova Branke Zubović

Knjižnica Galženica

18.   Likovna radionica s ilustratorom Danijelom Deverićem

Dječji odjel                 

22.   Turopoljski festival folklora – dječji folklorni festival

Dvorana Gorica

23. 19.00 Simfonia croatica et christiana, Predstavljanje knjige

Središnji odjel za odrasle

25.   11. Matičin književni natječaj

Muzej Turopolja

26. 18.00 Četrti četrtek u knjižnici, Ukrašavanje jaja tehnikom oplitanja

Središnji odjel za odrasle 

27.   Svjetski dan kazališta predstava „Zov divljine“

POU Velika Gorica

27.-28.   SKAZŽ (Smotra kazališnih amatera Zagrebačke županije)                           

Dom kulture Buševec

29.   Turopoljska trka
29.   Turopoljski festival folklora- odrasle plesne folklorne sekcije

Dvorana Gorica

***   Lučićevi dani

POU Velika Gorica

***   Predstavljanje Ljetopisa Grada Velike Gorice

POU Velika Gorica

***   Radionica krasopisa

svaki utorak u 18.00

Središnji odjel za odrasle

***   Program 0-5: Teta Pričalica

čitanje priča predškolcima svaki drugi četvrtak u 10.00

***   Matičin četvrtak

niz predavanja četvrtkom u organizaciji Ogranka Matice hrvatske  

Informacije: TZG Velike Gorice, Trg kralja Tomislava 2, 10410 Velika Gorica

tel./fax 01/6222 378,[email protected], www.tzvg.hr

POU Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr

 

VRBOVEC

7. 19.00 Koncert povodom Dana žena

POU Vrbovec

8. 19.00 Preko veze – kazališna predstava u povodu Dana žena

Dvorana POU Vrbovec

20.    10.00            Mi o vuku – mjuzikl u povodu Međunarodnog dana kazališta za djecu

Dvorana POU Vrbovec

21.   Obilježavanje početka proljeća

doček proljeća

26. 19.00 Pasija – izložba u povodu Uskrsa

Mala galerija

27. 19.00 “Prvi muževi bacaju se u vodu”- kazališna predstava

Dvorana POU Vrbovec

Informacije: TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 1, 10340 Vrbovec

tel./fax 01/2791 661, [email protected], www.tz-vrbovec.hr

POU Vrbovec, Kolodvorska 1, 10340 Vrbovec, tel./fax 01/2791 115,

[email protected], www.pou-vrbovec.hr


ZAPREŠIĆ

 

28.1.-2.3.   Prva korizmena duhovna obnova

Duhovno-obrazovni centar Marijin dvor, Lužnica

1. 19.00 Lajnap stand up comedy,

Velika dvorana POUZ-a

8.   Križni put u parku dvorca Lužnica
14. 19.00 „Zaprešićki glazbeni salon“: Kvartet Gubec

Velika dvorana POUZ-a

17.   SŠBJJ Quiz: St Patrick’s Day

Srednja škola Ban Josip Jelačić

19.   Dani Jelačića: Josipovo i Dan Ratne škole “Ban Josip Jelačić“
21. 19.00 Koncert povodom imendana bana Josipa Jelačića

HPD Jelačić

Vršilnica Novi dvori Jelačićevi

21. 19.00 „Zaprešićka revija đaka i studenata glazbe“: Gitare Zaprešića

Velika dvorana POUZ-a

22.   Radionica povodom svjetskog dana voda

ZED Zaprešić

22.   Taekwondo seniorsko prvenstvo Hrvatske

srednja škola BJJ

28.   Plemeniti taekwondo turnir Zaprešića

Sutinska vrela Podsused

28.-29.   Uskršnji turnir za košarkašice i finale LWB lige

KK Jabuka

dvorana ŠRC Zaprešić

29. 19.00 Ivan Ožegović: Monodrama: “10 Pjesama koje su označile kraj mog ljubavnog života”,

Velika dvorana POUZ-a

Informacije: TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić, tel. 01/3311 611,

[email protected], www.tz-zapresic.hr

POU Zaprešić, tel. 01/3310 116, www.pouz.hr

 

 

 

www.visitzagrebcounty.hr