Poraz Utah Jazza i LA Clippersa, Bogdanović i Zubac slabi

Hrvatski košarkaši nisu se proslavili u utakmicama odigranima u noći s petka na subotu
bojan bogdanović Davor Javorović/PIXSELL

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Ivica Zubac, kao i njihove momčadi Utah i Los Angeles Clippers, nisu se proslavili u utakmicama odigranima u noći s petka na subotu.

Već četvrti poraz u nizu upisali su “džezeri” iz Salt Lake Cityja, Memphis je na domaćem parketu sa 119-109 bio bolji od Utah. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je 32 minute te je ubacio 13 koševa. No, imao je slab šut iz igre 5-16, s posebnim naglaskom na tri poena jer je ubacio samo jedan od devet dalekometnih šutova. Tomu je još dodao dva napadačka skoka, asistenciju i tri izgubljene lopte.

Clippersi su gostovali na Floridi, a Miami je bio bolji sa 121-114 te je klub iz Los Angelesa opet u negativnom omjeru ove sezone (25-26). Ivica Zubac je za 23 minute ubacio šest poena, a tomu je dodao tri skoka, dvije asistencije, dvije izgubljene lopte i jednu blokadu.