Pobjeda protiv švicarskog SPONOA

Podravka se pridružila Lokomotivi u skupinama Europske lige

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su švicarski SPONO Eagles iz Nottwila 32:26 u uzvratnom susretu 3. kola EHF Europske lige i tako potvrdile nastup u skupinama toga natjecanja

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su švicarski SPONO Eagles iz Nottwila 32:26 u uzvratnom susretu 3. kola EHF Europske lige i tako potvrdile nastup u skupinama toga natjecanja. Dogovorom klubova oba susreta odigrana su u Koprivnici. U prvom je hrvatski klub slavio 26:17. Hrvatska će u tom natjecanju imati dva kluba jer je uz Podravka Vegetu, to prije tjedan dana osigurala i Lokomotiva Zagreb.

Samo 17 sati prošlo je od prvog susreta Podravka Vegete i SPONO Eaglesa, a već je odigran drugi. Švicarke su inzistirale na ranijem početku kako bi se tijekom večeri mogle vratiti kući. I baš kao u prvom susretu imale su dva početna vodstva. Podravka je polako dizala svoju radnu temperaturu i igru te na taj izazov odgovorila s tri pogotka za redom. Nakon prvog i jedinog izjednačenja 3:3, stigla je nova serija hrvatskih rukometašica od četiri pogotka u nizu i vodstvo 7:3. Bila je to jasna poruka suparnicama da nemaju što tražiti u uzvratnom dvoboju. I nastavila je Podravka u istom stilu, zabijala sa svih pozicija i gradila svoju prednost do plus devet u prvom poluvremenu (20:11).

Ništa se dakako, nije promijenilo u drugom dijelu. Trener Ivica Obrvan je ponovno rotirao cijelu ekipu pa se na kraju čak 11 igračica našlo na listi strijelaca. Najveća prednost Podravkašica bila je 11 pogodaka, u 34. minuti kod rezultata 23:12, odnosno 24:13. Na kraju je Podravka spustila gas pa su gošće stigle do prihvatljivog poraza od šest pogodaka razlike 32:26.

Sa šest pogodaka prvi strijelac sastava iz Koprivnice bila je Josipa Mamić, dok je Antonija Tucaković imala 14 obrana. Kod SPONO Eaglesa kao i u prvom susretu, najefikasnija je bila Nuria Bucher s devet pogodaka.