Podjela bodova u derbiju jesenjeg dijela

Posljednje, 15. kolo Prve županijske lige- Istok donijelo je derbi susret između dviju vodećih momčadi, Naftaš Ivanića i Turopoljca. Susret odigran na Sportskom parku Zelenjak završio je podjelom bodova 1:1, čime su domaći igrači i četrnaestu utakmicu u nizu ostali neporaženi.

Od samog početka utakmice gosti iz Kuča zagospodarili su terenom i redali su šansu za šansom, ali je odlični golman domaćina Karlo Leš obranio nekoliko teških lopti i na odmor se otišlo bez golova. Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo, dominacijom gostiju koji u 48. minuti preko Hrženjaka dolaze u vodstvo.

Tek nakon gola gostiju i ulaska najboljeg igrača domaćina Joveša, Naftaš je počeo igrati i stvarati šanse. U tim trenucima dogodio se odlučujući detalj kada golman Leš brani zicer ponajboljem igraču na terenu Milatoviću. I kako to biva u nogometu kazna za sve promašaje stiže u 90. minuti kada Joveš prizemnim udarcem s dvadeset metara donosi bod jesenjem prvaku iz Naftaš Ivanića.