Pobjedom nad Kanepi, Donna Vekić osigurala ulazak u osminu finala

Hrvatska tenisačica prvi je put u karijeri ušla među 16 najboljih na Australian Openu u Melbourneu, a u osmini finala čeka je Amerikanka Jennifer Brady
Zadar: Teniski turnir Adria tour, egzibicijski meč Olge Danilović i Donne Vekić Dino Stanin/PIXSELL

Hrvatska tenisačica Donna Vekić prvi je put u karijeri ušla među 16 najboljih na Australian Openu u Melbourneu, gdje je u subotnjem dvoboju trećeg kola spasila meč-loptu u drugom setu te na kraju svladala 35-godišnju Estonku Kaiju Kanepi s 5-7, 7-6 (2), 6-4 nakon dva sata i 36 minuta borbe.

Bio je to njihov drugi dvoboj, a u oba je slavila 24-godišnja Osječanka koja je bolja od Kanepi bila i 2019. u drugom kolu US Opena, nakon čega je stigla i do četvrtfinala što joj je najbolje ostvarenje u karijeri na Grand Slam turnirima.

Taj će rezultat moći ponoviti i na ovogodišnjem Australian Openu, uspije li u ponedjeljak pobijediti svoju sljedeću suparnicu, 25-godišnju Amerikanku Jennifer Brady koja je do osmine finala stigla pobjedom 6-1, 6-3 nad Slovenkom Kajom Juvan.

Protiv Amerikanke Jennifer Brady je Osječanka igrala samo jednom, 2018. na turniru sa zemljanom podlogom u Rimu, gdje ju je pobijedila u tri seta (3-6, 6-3, 6-1). Brady je ulaskom u osminu finala izjednačila svoj najbolji rezultat u Melbourneu, koji je ostvarila u debiju 2017. Amerikanka je najbolji rezultat na Grand Slam turnirima ostvarila na prošlogodišnjem US Openu, gdje je došla čak do polufinala.