Pobjeda Osijeka na Poljudu za povratak na ligaški vrh

Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti
Split: Hajduk protiv Osijeka na Poljudu u 29. kolu Prve HNL Miroslav Lelas/PIXSELL

Nogometaši Osijeka minimalnom 1-0 pobjedom na gostovanju kod Hajduka u Splitu u derbiju 29. kola preuzeli su vrh ljestvice Prve HNL. Gol vrijedan tri boda postigao je najbolji strijelac lige Mierez u 49. minuti.

Argentinac je odlično skočio i glavom u mrežu proslijedio ubačaj Jugovića s desne strane. Bio je to Mierezov već 20. pogodak ove sezone.

Hajduk, koji je tijekom čitavog susreta djelovao nervozno te nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak, završnicu je odigrao i s igračem manje jer je u 85. minuti zbog dva žuta kartona isključen Fossati.

Osijek sada ima 65 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od drugog Dinama koji će u nedjelju ugostiti Istru 1961.