Častan oproštaj

Pobjeda Osijeka na oproštaju od Europe

Slavonski je sastav za oproštaj od Europe ostvario pobjedu protiv respektabilnog suparnika
Uzvratni susret Osijeka i Adane u 3. pretkolu Konferencijske lige Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka pobjedom 3-2 protiv Adana Demirspora na svojoj Opus Areni u uzvratom susretu 3. pretkola oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi . S obzirom na to da je prva utakmica prije tjedan dana završila uvjerljivom 5-1 pobjedom turskog sastava iluzorno je bilo očekivati kako Osijek može proći, no slavonski je sastav za oproštaj od Europe ostvario pobjedu protiv respektabilnog suparnika.

Osječani su u uvodu utakmice dva puta zaprijetili udarcima s ruba kaznenog prostora, no Karačić je sigurno otklonio prijetnje Bukvića i Caktaša. Gosti su, pak, poveli iz svoje prve prave prilike na utakmici. Domaći su jeftino izgubili loptu na sredini igrališta, do nje je stigao Belhanda i još jednom pokazao svoju klasu. Dovukao je loptu do pred kazneni prostor i onda pravodobno proigrao nadolazećeg Sarija koji je prizemnim udarcem sa 16 metara pogodio donji desni kut.

Pogodak koji je navijestio preokret u nastavku stigao je u 42. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta, a Nejašmić bio najviši u skoku te glavom svladao Karačića. Prednost Osijeku donio je Caktaš u 59. minuti. Karačić je obranio dva uzastopna udarca Lovrića s ruba kaznenog prostora, ali kada je u manje od pet sekundi još jedna lopta krenula prema njemu, ovoga puta pucao je Caktaš bosanskohercegovački vratar više nije stigao reagirati i lopta je odsjela u mreži.

Kada je u 81. minuti sudac Brooks ocijenio kako je Guler u pokušaju raščišćavanja situacije u svom kaznenom prostoru umjesto lopte pogodio Jugovića Osijek je dobio kazneni udarac kojega je minutu potom Gržan sigurno izveo za 3-1 pojavila se nada kako bi Osijek u samoj završnici mogao i nadoknaditi velika četiri gola zaostatka.

No, na samom startu sudačke nadoknade Adana je iz protunapada postigla pogodak za konačnih 3-2. Sari je pobjegao po desnom krilu i ubacio prizemnu loptu za Erdogana kojemu nije bilo teško s pet metara zakucati loptu u mrežu.