Petra Martić u finalu

Martić je za prolaz u svoj prvi finale nakon Zhangzhoua u rujnu 2019. pobijedila 48. igračicu na WTA listi od koje je izgubila sva tri međusobna meča do danas
petra martić Hrvatski teniski savez

Petra Martić plasirala se u finale zemljanoga WTA turnira u švicarskoj Lausannei pobjedom nad Francuskinjom Caroline Garcia 6-4, 1-6, 6-3 za 112 minuta igre.

Dućanka je odlično počela meč, u trećem gemu prvoga seta došla je do “breaka”, koji joj je donio i prvi set (6-4). U drugom setu Francuskinja je dominirala i nakon 1-1 dobila pet uzastopnih gemova. Odlučujući set Petra uzvratila na gotovo isti način, povela je s 5-1 i propustila meč-loptu na svoj servis, da bi meč ipak završila u devetom gemu.

Za Martić je ovo peto finale u kojem će igrati sa Srpkinjom Olgom Danilović, koja je ranije bila bolja od Ruskinje Anastasije Potapove 6-3, 6-2. S Danilović je Petra igrala samo jednom i izgubila lani na Australian Openu.