Rekord je rušila i u kvalifikacijama

Paula Novina na Svjetskom prvenstvu isplivala novi hrvatski rekord

Mladu Ivanićanku, inače članicu zagrebačkog Natatora na SP-u čekaju još tri discipline - 50m slobodno, 200 mješovito i 100 prsno
Paula Novina 2

Najbolji hrvatski paraplivač Dino Sinovčić osvojio je srebrnu medalju na 100 metara leđno u disciplini S6 na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu koje je u ponedjeljak počelo u Manchesteru.

Prvog dana 11. izdanja Svjetskog prvenstva u paraplivanju nastupila je i Ivanićanka Paula Novina, koja je na 400 slobodno (S8) osvojila sedmo mjesto s novim osobnim i hrvatskim rekordom 5:25.98. Novina je rekord rušila i u kvalifikacijama isplivavši osmi rezultat kvalifikacija, 5:31.12, a do Manchestera je njezino najbolje vrijeme iznosilo 5:32.54.

Slavila je Talijanka Xenia Francesca Palazzo s rezultatom 5:01.46, ispred Španjolke Nahie Zudaire Borrezo sa 5:05.91 i Brazilke Cecile Jeronimo de Araujo koja je plivala 5:08.94.

-Ovo je moje treće svjetsko prvenstvo i drugo finale. Dva puta sam rušila hrvatski rekord i to za više od šest sekundi. Bilo je to jako dobro otvaranje svjetskog prvenstva, jako sam zadovoljan,. Nadam se da ćemo tako i nastaviti. Nadam se da ću i iduće utrke odraditi na kvalitetnom nivou- kazala je plivačicu zagrebačkog Natatora koju na SP-u čekaju još tri discipline – 50m slobodno, 200 mješovito i 100 prsno.