Paraskijašica Lucija Smetiško deveta u slalomu stojećih

Svjetsko prvenstvo u Lillehammeru bilo joj je prvo veliko natjecanje u karijeri
lucija smetiško Hrvatski paraolimpijski savez

Hrvatska paraskijašica Lucija Smetiško osvojila je deveto mjesto u slalomu stojećih na Svjetskom prvenstvu u paraskijanju u norveškom Lillehammeru.

Smetiško, kojoj je ovo prvo veliko natjecanje, je nakon prve vožnje bila deveta, a istu je poziciju zadržala i nakon drugog nastupa. Zlato je osvojila Šveđanka Ebba Aarsjoe, druga je bila Ruskinja Vavara Vorončhikina, a broncu je osvojila Kanađanka Michaela Gosselin.

Bio je to drugi nastup za 17-godišnju Zagrepčanku u Lillehammeru, nakon što je u veleslalomu bila deseta.

U subotu su u Lillehammeru nastupili i paranordijci Zvonko Bjelokapić i Josip Zima.

Bjelokapić je u kvalifikacijama discipline sprint na 1 kilometar kod stojećih osvojio 22. mjesto, dok je Zima u kvalifikacijama discipline sprint sjedeći na 1 kilometar zauzeo 30. mjesto, a u polufinale obje kategorije plasiralo se među 12 najboljih.

Za obojicu su to bili drugi nastupi u Lillehammeru. Bjelokapić je u disciplini Middle klasika osvojio 17. mjesto, dok je Zima zauzeo 27. mjestu u kategoriji sjedeći, disciplina Middle.