Osijek siguran protiv Slaven Belupa

Osijek i Slaven Belupo sastali se u 19. kolu HT Prve lige Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 19. kola Prve HNL kao domaćini svladali Slaven Belupo s 3-0.  Pogotke za Osječane postigli su Brlek (45+3), Žaper (52) i Bohar (55).

Susret u Gradskom vrtu odigran je po vrlo gustoj magli te su uvjeti bili na rubu regularnosti, a na kraju su se po takvom vremenu bolje snašli domaćini.

Osijek je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Bočkaj je ubacio loptu s lijevog krila koja je došla na rub kaznenog prostora gdje je natrčao Brlek i preciznim udarcem zatresao mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom nastavka kada su domaći postigli još dva gola. U 52. minuti gostujući vratar Filipović uspio je samo odbiti slobodan udarac Bočkaja s više od 25 metara, a Žaper je taj odbijanac pospremio u mrežu. Samo tri minute potom Bohar se našao u izglednoj situaciji pred suparničkim golom te povisio na 3-0.