Osijek siguran kod Šibenika, prvijenac Kristijana Lovrića

Osijek u nastavku do pobjede
Nogometaši Osijeka s uvjerljivih su 3:0 pobijedili Šibenik Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka s uvjerljivih su 3-0 pobijedili u utakmici 28. kola 1. HNL na gostovanju u Šibeniku i tako zadržali priključak s vodećim Dinamom na prvenstvenoj ljestvici.

Vodeći pogodak na Šubićevcu i svoj prvi u dresu Osijeka postigao je Kristijan Lovrić u 54. minuti. Do drugog pogotka gostujuća je momčad stigla u 70. minuti, kad je osječki kapetan Mile Škorić glavom proslijedio loptu prema sredini peterca, a Antonio Marin je skrenuo u svoju mrežu. Za 3-0 strijelac je bio Mihret Topčagić u 78. minuti.

Osijek se svojom 16. pobjedom bodovno izjednačio s vodećim Dinamom koji je u nedjelju slavio s 1-0 na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa, pogotkom Mislava Oršića u 20. minuti. Obje momčadi imaju po 57 bodova, a Dinamo ima utakmicu manje.