Malo kvalitetnog nogometa u Kranjčevićevoj ulici

Osijek se u posljednjim sekundama spasio poraza kod Lokomotive

Osijek je s 35 bodova ostao na četvrtom mjestu, a Lokomotiva, kojoj je ovo bio 12. remi u ovoj sezoni, zauzima petu poziciju s 30 bodova
Lokomotiva i Osijek sastali se u 24. kolu SuperSport HNL-a Goran Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici 24. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Osijek su odigrali su 1-1 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Lokomotiva je povela u 31. minuti pogotkom Arta Smakaja u 31. minuti. Konačnih 1-1 postavio je Ramon Mierez iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

Dvoboj Lokomotive i Osijeka nije ponudio previše kvalitetnog nogometa. Osječani su imali nešto više loptu u nogama, ali to u prvom poluvremenu nije donijelo ništa značajnog u završnici za momčad Zorana Zekića. Lokomotiva je čekala svoju priliku i dočekala je iz prekida u 31. minuti. Slobodan udarac s lijevog boka izveo je Silvio Goričan. Ubačenu loptu na visini peterca je dočekao Art Smakaj te ju sretno i spretno uspio proslijediti u mrežu prije nego što je do nje došao neodlučni gostujući vratar Marko Malenica.

Osijekove prijetnje su u drugom poluvremenu bile konkretnije, a najbliže pogotku su gosti došli u 88. minuti, kad je iskosa s lijeve strane Ramon Mierez oštro pucao s nekoliko metara, ali nije uspio iznenaditi spremnog Zvonimira Šubarića koji je u poluvremenu zamijenio prvog vratara Lokomotive Nikolu Čavlinu. Drugi Mierezov pokušaj su blokirali braniči domaće momčadi. I kad se činilo da će Art Smakaj ostati jedini strijelac na utakmici, upravo je on omogućio Osijeku da dođe do izjednačenja. Naime, loše je procijenio jednu visoko ispucanu loptu u kaznenom prostoru. Skočio je ne bi li loptu izbio glavom, da bi je na kraju zahvatio nogom, ali tek nakon što ga je pogodila u šaku.

Nakon što je lopta izbačena u aut, glavni sudac Mateo Erceg konzultirao se s VAR sobom i otišao pogledati snimku. Temeljito je pregledao svaki kadar i na kraju dosudio kazneni udarac. U četvrtoj minuti dodanog vremena Argentinac Ramon Mierez je svladao Šubarića i tako Osijeku donio bod, a Lokomotivi oteo dva.