Očekivani poraz PPD Zagreba od Barcelone

Na gostovanju u Barceloni izgubili su od istoimenog domaćina s 45:27
Zagreb: EHF Liga prvaka u Areni, PPD Zagreb protiv THW Kiel Igor Kralj/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba u susretu 4. kola skupine B Lige prvaka pretrpjeli su četvrti poraz, na gostovanju u Barceloni izgubili su od istoimenog domaćina s 45:27.

U prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Vlade Šole hrvatski prvak nije pružio nikakav otpor favoriziranom domaćinu o čemu svjedoči i čak 18 primljenih pogodaka u prvih 18 minuta utakmice pa je već u tom trenutku bilo velikih 18-4 za Barcelonu. Ostatak utakmice bio je puko odrađivanje posla. PPD Zagreb se početkom drugog poluvremena primaknuo na 26-17, no potom su se domaći ponovno uozbiljili i na kraju stigli do pobjede od 18 golova razlike.

Ovih 45 primljenih pogodaka najviše je što je Zagreb primio ikada u Ligi prvaka, dosadašnji negativan rekord bio je 43.

Aleks Vlah s pet te Luka Lovre Klarica i Josip Božić-Pavletić s četiri gola bili su najefikasniji kod PPD Zagreba, dok su Barcelonu predvodili Dika Mem s osam te Luis Frade i Aleix Gomez Abello sa po šest pogodaka.